Güvenliğinize önem veriyorsanız bunu mutlaka yapın!

Passkey’ler, kimlik doğrulama faktörü olarak, kullanıcının kimliğini doğrulamak için biyometrik veriler, donanım belirteçleri veya diğer fiziksel nesneleri kullanan yeni bir güvenlik özelliğidir. Parolaların aksine, passkey’ler daha güvenlidir, çünkü hackleme ve sahte e-posta saldırılarına karşı daha dirençlidirler. Passkey’ler, kullanıcıların oturum açmalarını daha kullanıcı dostu ve güvenli hale getirir, çünkü karmaşık şifreleri hatırlamak zorunda kalmazlar. Google, kullanıcıların hesaplarına ek bir güvenlik katmanı eklemek için passkey’leri kullanıma sundu.

Google Hesap ayarlarına giderek passkey’leri ayarlamak mümkündür. Google Workspace hesaplarının yöneticileri, kullanıcıların oturum açarken passkey’leri etkinleştirmelerine izin verirler. Passkey’ler, parmak izi sensörleri veya yüz tanıma özelliklerini kullandığından, neredeyse herkes bu yeni güvenlik özelliğinden yararlanabilir.

Güvenliğinize önem veriyorsanız bunu mutlaka yapın!

Passkey’ler, parolalara kıyasla daha güvenlidir, çünkü fiziksel nesneler veya biyometrik özellikler gerektirirler. Bu özellikler, sahte e-posta saldırılarına karşı daha dirençli olduklarından, çevrimiçi saldırılara karşı daha güvenli bir seçenek sunarlar. Google, passkey’leri Android ve iOS gibi tüm önemli platformlarda Google Hesapları’nda desteklenmesini sağlayarak, kullanıcıların hesaplarına daha fazla güvenlik eklemelerine yardımcı oluyor.

Passkey’ler, mevcut oturum açma seçeneklerini değiştirmez, ancak kullanıcılar ek bir seçenekten yararlanabilirler. Google, son zamanlarda hizmetlerine yeni gizlilik koruma özellikleri eklemekte oldukça aktif. Örneğin, Gmail, kimlik doğrulama hesaplarını tanımanıza yardımcı olacak Mavi Kontrol İşaretlerini uyguladı.

Passkey’ler, çevrimiçi güvenliğin artması ile birlikte, kullanıcılara daha güvenli bir oturum açma deneyimi sunar. Kullanıcılar, Google Hesapları ayarlarından passkey’leri ayarlayarak, hesaplarına ek bir güvenlik katmanı ekleyebilirler. Google, bu yeni özellikle, kullanıcıların hesaplarının güvenliğini artırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir