Michael Jackson, çocuk taciziyle yine gündemde… Macaulay Culkin ile aynı yatakta yatmış

Müziğin efsanevi isimlerinden Michael Jackson, henüz 50 yaşındayken hayata veda etmiş ve arkasında da pek çok gizem bırakmıştı. Bunlardan en önemlisi ve hatta en sansasyonel olanı da hiç şüphesiz çocukları taciz ettiğine dair çıkan iddialardı.

Jackson, uzun süre çeşitli çocuklar tarafından cinsel tacizle suçlandı. Bu konu yıllar geçse de gündemden düşmemeye devam ediyor.

Son olarak da yakın arkadaşı olarak bilinen, Evde Tek Başına ile ünlenen Macualay Culkin ve kardeşi Kieran Culkin ile aynı yatakta yattığı görüntüleri sakladığı iddia ediliyor.

Jackson daha önce bu konuda mahkemede ifade verdiği gibi röportajlarda da konuşmuştu. Hatta 2003 tarihli bir belgeselde Culkin ile ilişkisini çok sevgi dolu olarak tanımlıyor:

“Birçok çocukla aynı yatakta yattım. Hepsiyle aynı yatakta yatardım. Macaulay Culkin küçükken; Kieran Culkin bir tarafta, Macaulay diğer tarafta uyurduk. Hepimiz yatakta sıkışırdık. Ve şafak vakti uyanıp sıcak hava balonuna binerdik. Tüm bu görüntülere sahibim.”

Prenses Diana’yı sahte belgelerle kandırıp röportaj yapmaya ikna ettiği tam 26 yıl sonra ortaya çıkan ünlü gazeteci Martin Bashir’in bir röportajda; bu yaptığının doğru olup olmadığını sorması üzerine Jackson, “Bu çok doğru, çok sevgi dolu. Dünyanın şu anda ihtiyacı olan şey bu; daha fazla sevgi” diye yanıt verir.

Bashir bu cevap üzerine, “Dünyanın, çocuklarla aynı yatakta uyuyan 44 yaşındaki bir adama mı ihtiyacı var?” diye sorunca da şöyle yanıtlar: “Aşkı paylaşmanın nesi yanlış? Çocuklarınla ​​ya da sevgiye ihtiyacı olan başka bir çocukla yatmıyor musun?”

Macaulay Culkin de her zaman arkadaşını destekleyerek konuştu: “Bana hiçbir zaman bir şey yapmadı. Onun bir şey yaptığını hiç görmedim. Bu, kesinlikle saçma. Michael bana ulaştı çünkü bende birçok şey büyük ve hızlı oluyordu ve sanırım o da bununla özdeşleşti. Günün sonunda biz arkadaştık.”

Evde Tek Başına yıldızı, her zaman cinsel taciz iddialarını reddederek arkadaşını savundu.

Ayrıca Culkin, “Adam öldü. Eğer bir şey olduysa şu anda konuşmak için iyi bir zaman. Ve eğer konuşacak bir şeyim olsaydı, kesinlikle yapardım. Ama hayır, hiçbir şey görmedim” diyerek Jackson tarafından herhangi bir tacize uğramadığını belirtti.

Yıllar geçtikçe, Jackson çok sayıda cinsel istismar suçlamasına ve polis soruşturmasına konu oldu. 2003 yılında çocuklara taciz suçlamasıyla tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir